Samuel Hošek 

Peace

DIGITAL PRESS KIT

ALBUM COVER

TRACKLIST

SONG NAMELISTEN
01. Peace
02. Love Dance
03. Where Are You
04. All The Way
05. Intro (The Night We Called It a Day)
05. The Night We Called It a Day
07. I Get Along Without You Very Well - Single3:20
08. Intro (Lush Life)
09. Lush Life

ABOUT THE ARTIST

Samuel Hošek

IMG_9983

Jeho tvár poznáme nielen zo zaujímavých hudobných klipov, ale aj z billboardov či reklám. Po niekoľkých úspešných spoluprácach s najlepšími hudobníkmi česko-slovenskej scény, vydáva nový album PEACE. 

Samuel má k hudbe blízko už od útleho detstva, keďže jeho obaja rodičia hrali v orchestri. Nie je teda prekvapením, že sám od mala spieval a dokonca aj kreslil. Svoj talent neprestal rozvíjať ani po štúdiu na osemročnom gymnáziu, keď nastúpil na Divadelnú fakultu VŠMU v Bratislave. Bábkoherectvo ho ale nakoniec nechytilo natoľko, aby v jeho štúdiu chcel pokračovať naďalej.

Mladý umelec sa rozhodol svoju pozornosť zamerať na spev. Jeho ďalšie kroky tak viedli do Prahy, kde úspešne ukončil štúdium jazzového spevu na VOŠ Jaroslava Ježka. Samuel si tak postupnými krokmi začal otvárať dvere do sveta umelcov.

Jeho kariéra sa naplno začala rozbiehať ešte v roku 2015, kedy vydal debutový singel Own World. V tom čase, ako sám hovorí, ešte nevedel pre koho a ako samotné skladby písať. V nasledujúcom období preto začal svoju pozornosť oveľa viac sústrediť na prerábku známych skladieb do jazzovej podoby.

So svojou kapelou Samuel Hošek jazz band prerobili skladby ako Hello od speváčky Adele, Numb od skupiny Linkin Park či Wrecking Ball od Miley Cyrus. Talentovanému spevákovi sa tak postupne otvárala cesta k viacerým zaujímavým hudobným spoluprácam. Okrem skupín Ľudové mladistvá či Fallgrapp, Samuel spolupracoval aj s rapermi Supom a Martinom Matysom.

Postupne si ho začali všímať aj ďalšie známe mená česko-slovenskej hudobnej scény. Ako vokalista sa objavil po boku umelcov ako Ben Cristovao, Majk Spirit či dokonca Marika Gombitová. V rámci Fifty Fifty Tour sa objavil taktiež po boku českej legendy, Lucie Bílej. Medzi jeden z jeho posledných projektov patrí aj televízna súťaž Superstar. V predposlednej sérií, ktorá sa konala v roku 2018, si zaspieval ako vokalista.

Od prvej chvíle si s muzikantom Jurešom Líškom sadli natoľko, že začali spolu pracovať aj na ďalších skladbách. Postupne sa tak z niekoľkých pripravovaných piesní začalo črtať aj vydanie prvého albumu. Ten uzrel svetlo sveta koncom minulého roka. Na deske Our Time Is Now sa nachádza celkovo 12 skladieb, ktoré vynikajú predovšetkým svojou neobyčajnosťou. Dá sa povedať, že na albume nájdeme kúsok zo všetkého, a preto ho možno považovať za jeden z najrozmanitejších albumov na slovenskej hudobnej scéne.

Mladý spevák tvrdí, že prostredníctvom hudby chce rozprávať príbehy a poukazovať aj na rôzne vážne témy, ktoré hýbu spoločnosťou. Ako sám hovorí, raz v skladbe rapuje, inokedy len niečo rozpráva, no dôležitá je myšlienka a posolstvo celej nahrávky. Vo svojich skladbách sa venuje cestovaniu, nespravodlivosti či dokonca rasovej problematike a viere v Boha. Songy majú taktiež vyjadrovať autorovo hľadanie samého seba a zároveň prijímanie jeho vlastnej identity.

Samuel sa okrem pódií čoraz viac objavuje aj v rôznych reklamných spotoch či na billboardoch. V minulosti stvárnil v reklame na Nicolaus vodku úlohu Clausa, ktorý sa na saniach premával po Bratislave. V najnovšej reklame je už ale mladý umelec opäť spevákom, aj keď z minulosti. Len pred pár týždňami sa totiž objavil vo vtipnej reklame na lieky.

Zdroj: hashtag.sk

VIDEO