Ľuboš Šrámek

Solopsism / SOLOS&DUETS

ELEKTRONICKÝ PRESS KIT

OBAL ALBUMU

ZOZNAM SKLADIEB

NÁZOV SKLADBY
01. The Horse3:25
02. Prayer1:29
03. Streetude7:12
04. Take the A-Train6:06
05. Taylor's Wheel4:59
06. Song To Say Goodbye8:51
07. Ipanema4:23
08. Prayer for U.5:12
09. Earl Rostislav4:34
10. Summer Samba4:18
11. Rain Dance3:13

Ľuboš Šrámek

Lubos-portret-small

Ľuboš Šrámek (1977) je držiteľom ceny RHA (Radio Head Awards) za jazzový album roka 2015. Je autorom 7 hudobných nosičov. 15 rokov tvorí súčasť medzinárodnej jazzovej scény.

Spolupracoval s osobnosťami svetového jazzu akými sú: Peter Erskine, Miroslav Vitouš, Peter Lipa, Tom Harrell, Johnathan Blake, Drew Gress, či Tibor Farkaš. V súčasnosti je členom viacerých odborných porôt (Krištáľové krídlo, Slovenská jazzová spoločnosť, Hudobné centrum). Ako pedagóg pôsobí na JAMU v Brne a je pravidelným lektorom na viacerých jazzových workshopoch doma i v zahraničí (Grécko, Česká republika). Jeho kompozície a aranžmány hrali telesá ako Štátna filharmónia Košice, SKO Bohdana Warchala, ŠKO Žilina, Moyzesovo kvarteto, Mucha Quartet, Gustav Brom Big Band, CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica, Budapest Modern Art Orchestra a iné.

Popis doterajšej umeleckej činnosti v oblasti kompozície, resp. interpretácie:

Ľuboš Šrámek patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenského jazzu. Má za sebou 10 autorských a spoluautorských albumov. Spolupracoval so svetovými osobnosťami ako Miroslav Vitouš, Tom Harrell, Peter Erskine, Johnathan Blake, Drew Gress, či Benny Golson. Pôsobí ako pedagóg na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění) v Brne. Medzi jeho autorskú tvorbu patrí aj hudba k inscenáciám a divadelným hrám, či medzižánrové hudobné produkcie.