Nikitin/Šrámek 

& Altar Ensemble

Directions & Connections

ELEKTRONICKÝ PRESS KIT

OBAL ALBUMU

ZOZNAM SKLADIEB

NÁZOV SKLADBYVYPOČUŤ
01. Directions6:01
02. Connections4:29
03. Les sauvages, Forêts paisibles5:03
04. Lazy Ľady/Lazy Lady2:04
05. Soul points7:57
06. Rain Dance4:46
07. Petrichor2:13
08. After The Rain6:12
09. Happiness4:21
10. Connections II3:16
11. Les sauvages (Alter. Take)4:50

O AUTOROCH

Nikolaj Nikitin

Nikolaj-portret-small
Nikolaj Nikitin (1983) patrí k najvýraznejším saxofonistom a autorom  súčasného  jazzu na Slovensku. Aktívne pôsobí vo viacerých hudobných telesách a podieľa sa na vzniku viac ako 20 projektov.
V roku 2012 - 2013 vydal tri autorské albumy  s legendami slovenského jazzu, klaviristom Gabrielom Jonášom, kontrabasistom Jurajom Griglákom a bubeníkom Jozefom Dömem. Neskôr túto zostavu  doplnil trubkár Patches Stewart.V  roku 2014 je iniciátorom "janáčkovského"  dvoj albumu  "Tales form my Diary" v spolupráci s kapelou Polajka a kontrabasistom Miroslavom Vitoušom.  Album bol nominovaný na viacero prestížnych hudobných cien. Od roku 2017 vydáva albumy pod umeleckým názvom Altar spolu s Ľubošom Šrámekom.  Album Altar  (2017), Altar Quintet (2020) a Altar Quartets (2021). Na albumoch účinkujú mená svetového jazzu  ako Tom Harrell, Johnathan Blake, Nenad Vasilić, či Drew Gress a iní. Okrem koncertov v USA, Mexiku, Kanade, Izraeli, aktívne spolupracuje s  aj domácimi interpretmi vážnej hudby. V roku 2019 zaznel projekt Altar Quartet naživo  spolu so Štátnou filharmóniou Košice. Pod taktovkou Adriana Harvana zazneli originálne orchestrálne kompozície Nikitina aj Šrámeka. Hudbu Nikolaja Nikitina charakterizuje jedinečný cit pre tón, originálny prístup ku kompozíciám a výraz, ktorý často krát spája svet jazzu s klasickou hudbou, či inými žánrami.

Ľuboš Šrámek

Lubos-portret-small

Ľuboš Šrámek (1977) je držiteľom ceny RHA (Radio Head Awards) za jazzový album roka 2015. Je autorom 7 hudobných nosičov. 15 rokov tvorí súčasť medzinárodnej jazzovej scény.

Spolupracoval s osobnosťami svetového jazzu akými sú: Peter Erskine, Miroslav Vitouš, Peter Lipa, Tom Harrell, Johnathan Blake, Drew Gress, či Tibor Farkaš. V súčasnosti je členom viacerých odborných porôt (Krištáľové krídlo, Slovenská jazzová spoločnosť, Hudobné centrum). Ako pedagóg pôsobí na JAMU v Brne a je pravidelným lektorom na viacerých jazzových workshopoch doma i v zahraničí (Grécko, Česká republika). Jeho kompozície a aranžmány hrali telesá ako Štátna filharmónia Košice, SKO Bohdana Warchala, ŠKO Žilina, Moyzesovo kvarteto, Mucha Quartet, Gustav Brom Big Band, CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica, Budapest Modern Art Orchestra a iné.

Popis doterajšej umeleckej činnosti v oblasti kompozície, resp. interpretácie:

Ľuboš Šrámek patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenského jazzu. Má za sebou 10 autorských a spoluautorských albumov. Spolupracoval so svetovými osobnosťami ako Miroslav Vitouš, Tom Harrell, Peter Erskine, Johnathan Blake, Drew Gress, či Benny Golson. Pôsobí ako pedagóg na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění) v Brne. Medzi jeho autorskú tvorbu patrí aj hudba k inscenáciám a divadelným hrám, či medzižánrové hudobné produkcie.

RECENZIE POSLUCHÁČOV

"Toto je pre mňa album roka." ... "Autori Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek ponúkli album, ktorý sa nebojím pomenovať univerzálnym. Ich hudba ma dokáže roztancovať, a pritom si pri nej napĺňam aj svoje melancholické nálady. Krása." ...
PREČÍTAŤ CELÝ PRÍSPEVOK
" Vynikajúce cd, každému odporúčam, treba počuť, treba mať 😎"
PREČÍTAŤ CELÝ PRÍSPEVOK
" Niektoré albumy, ktoré som počúval a môžem odporučiť:" ..." - Nikolaj Nikitin & Ľuboš Šrámek / Altar Ensemble – Directions & Connections (Hlava XXII) - nový album slovenských hudobníkov a producentov Nikitina & Šrámka. "
PREČÍTAŤ CELÝ PRÍSPEVOK

VIDEO S UKÁŽKAMI SKLADIEB